Skip to content

tenmasoukutinmondgingmivocasume.xyz

consider, that you are mistaken..

Category: Alternative

7 comments on “ Тамара Тодевска* & Даниел Кајмакоски* - За Миг (File)

  1. Поминаа 28 години откако Тамара Тодевска првпат настапи на сцената на Макфест заедно со Маријана и Росана, а по настапот во овогодишниот ревијален дел на фестивалот, пејачката се врати назад во времето.
  2. Новата песна на икс факторот Даниел Кајмакоски се вика “10 лета” и е најава за неговиот прв албум кој треба да излезе оваа година. се активираше и поп пејачката Тамара Тодевска. По.
  3. Деновиве како гром од ведро небо одекна веста за разводот на Даниел Кајмакоски и неговата 13 години помлада сопруга, поранешната манекенка Кристина Димитријевска. Пејачот одлучи за Бекстејџ да ја потврди разделбата.
  4. Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска, по враќањето од Тел Авив, беше гостинка во студиото на 1 ТВ, каде изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на.
  5. Тамара Тодевска* & Даниел Кајмакоски* Тамара Тодевска* & Даниел Кајмакоски* - За Миг ‎ (File, WAV, Single) Gorilla Produkcija: none: Macedonia:
  6. Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска очигледно има намера да го „бутне“ Инстаграмот во Македонија. Таа скоро секој ден објавува фотографии на кои позира во долна облека и изгледа повеќе.
  7. „Јас станав фан на Даниел и Рамштајн, што значи одам на концерт. Ова се тешки актерски улоги, ова е шок за мене и сакам да го пофалам Даниел и целата продукција, кореографијата и палењето, мене трепките ми се запалија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *